SATELEC P5 NEWTRON XS SCALER

 

SATELEC P5 NEWTRON XS SCALER” k odstranění zubního kamene

Zubní kámen je ve své podstatě ztvrdlý zubní plak. Zubní kámen se vytváří nad dásní nebo pod ní a následně mechanicky dráždí okolní tkáně. Komplikuje ústní hygienu a podporuje usazování případně množení škodlivých bakterií. V první fázi měkký, tedy  snadno odstranitelný zubní plak se postupem času změní na zubní kámen a stává se tak neodstranitelný bez profesionální pomoci. Pomocí zubního kartáčku, případně za pomoci dentální nitě můžete snadno odstranit plak, který leží na povrchu zubního kamene. Zubní kámen jako takový se Vám odstranit opravdu nepodaří. Z tohoto důvodu nabízíme naše služby profesonálního stomatologa, který dokáže odstranit zubní kámen ultrazvukem (pomocí scaleru) nebo mechanicky, ale za pomoci speciálních ručních nástrojů. (srpky a kyrety)

Moderní ultrazvukové přístroje nabízejí vyšší komfort v mnoha ohledech, především z hlediska stráveného času a potřebné energie na ošetření ze strany pacienta, ale také ošetřujícího lékaře.

Pro odstranění mikročásteček zubního kamene používáme speciální leštící pasty nebo tzv. airpolishing, kdy jsou Vám zuby zcela očištěny směsí prášku a vody, která zuby vyhladí a tím zřetelně zpomalí usazovaní a tvorbu zubního kamene. Dobrý a zkušený stomatolog Vám vždy poradí jak se nadále o zuby správně starat, pečovat o ně tak, aby Vy sami jste dokázali tvorbu zubního kamene eliminovat.

U senzitivních pacientů nebo při rozsáhlejším postižení, kdy zubní kámen zasahuje do dásní je možné aplikovat povrchovou či lokální anestezii. K tomuto ošetření používáme moderní zařízení, a to  “SATELEC P5 NEWTRON XS SCALER”, který odpovídá moderním standardům a potřebám moderní medicíny.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu

Váš Dentasmile UL tým